Wizz Air využije krize k expanzi.

  • 08.05.2020 13:00

Wizz Air má ze všech evropských leteckých společností největší rezervy hotovosti. Bez příjmů přežije přinejmenším do poloviny příštího roku. Silná pozice dovoluje společnosti využít krize poptávky a nejistoty na trhu letecké přepravy – začíná postupně obnovovat lety, obsadí spoje, ze kterých krize vytlačí konkurenci, pokračuje v rozšíření a modernizaci leteckého parku a míří na nové huby.

Wizz Air chce expandovat ze své báze v Londýně Lutonu na Gatwick, ze kterého se nyní stahují nebo svůj provoz redukují British Airways, Virgin Atlantic, Norwegian atd. Wizz Air usiloval získat sloty na Gatwicku již vloni, po krachu společnosti Thomas Cook. easyJet však předložil atraktivnější nabídku a Wizz Air se na Gatwick nedostal. Nyní má Wizz Air šanci, a to za mnohem výhodnějších podmínek než panovaly vloni. Ambice bázovat letadla na Gatwicku potvrdil šéf Wizz Airu Jozsef Varadi zpravodajství Bloomberg. A chce koupit tolik slotů, kolik je jen možné. Jistě není nutné zdůrazňovat strategickou hodnotu londýnských slotů – pokud Wizz Air sloty získá, má dobrou šanci otevřít si nové trhy a zároveň sebrat část tržního podílu easyJetu.

Wizz Air má objednáno 268 Airbusů řady A320neo, a to včetně 20 letadel A321XLR s prodlouženým doletem. Přitom expanzi Ryanairu brzdí nedostupnost Boeingů 737-8200, easyJet svou flotilu bude redukovat a Norwegianu zůstává v provozu necelý tucet letadel.

Wizz Air také otevřel novou základnu v Abu Dhabí, odkud chce provozovat linky v rámci Středního východu, do Evropy, Afriky i do Asie. Wizz Air provozuje 121 letadlo, průměrné stáří leteckého parku je 4,7 roku. (Foto: Vinci Airport, planes.cz)


Fotografie k článku


Související fotky


Související články

KomentářePetr - nepřihlášený host (...146.191...)
08.05.2020 17:43
Lufthansa vyhrozuje bankrotem kazde dva roky...

...firma urcite prezije i bez statni pomoci, jen natahuje ruku pro levne penize a snazi se zbavit silnych odboru. Vetsina flotily LH je nezadluzena a LH ji muze kdykoliv zpetne naleasovat. Je to jen hra.

Jan - nepřihlášený host (...176.220...)
08.05.2020 16:02
Wizz Air @ Lufthansa

Wizz Air má ze všech evropských leteckých společností největší rezervy hotovosti. Bez příjmů přežije přinejmenším do poloviny příštího roku.
Lufthansa zvažuje vyhlášení bankrotu. V důsledku krize nyní skupina Lufthansa využívá své kapacity asi na 2 %. Společnost má finanční rezervy na pouhých několik týdnů.
-------------------------
Když se tak člověk dívá na tyto dva texty v odlišných článcích musí se pousmát.Velká národní vlajkova flotila Německa,společnost Lufthansa přežije jen pár týdnů a nízkonákladová společnost má rezervy až do příštího roku...
Tady je něco špatně.... :)

Celkem 2 záznamy

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace