Barcelona - El Prat

BCN | LEBL | Španělsko

Náhodné fotografie letadel z letiště

Informace o letišti

Mezinárodní letiště v Barceloně El Prat se nachází asi 13 km jihozápadně od centra Barcelony. Patří mezi nejrušnější letiště v celém Španělsku a slouží jako základna společnosti Vueling. Pěší třída s pohyblivými chodníky spojuje tři terminály. Na letišti najdete obchodní středisko, bankomaty, směnárny, duty free obchody, bary i restaurace.

Pokud máte v úmyslu půjčit si auto přímo na letišti, můžete využít služeb některé z těchto autopůjčoven: Avis, Europcar, Hertz, National ATESA, Sol-Mar.  Do centra Barcelony se pak dostanete zhruba během 15 minut po dálnici C-246 z Cadtelldefels.

Z letiště se můžete do centra vydat také taxíkem. Taxi staví u všech terminálů letiště a cesta do města vás pak přijde na 13 EUR ve všední den a až na 25 EUR o víkendu a svátcích.

Levnější varianta je cestovat vlakem, který jede ze zastávky Cercanias de Renfe nedaleko terminálu A. Vlaky míří z letiště na různá místa vnitřní Barcelony zhruba v půlhodinových intervalech a cena se pohybuje zhruba kolem 2,20 EUR.

Další možností, jak se dostat z letiště El Prat je využít některou z autobusových linek. Zastávky Aerobusu (A1) se nachází před terminály A, B a C a jezdí každých 15 minut. Za jízdenku do centra na Placa de Catalunya zaplatíte 3,45 EUR. Tuto variantu dopravy doporučujeme turistům s menším zavazadlem. Linky autobusů č. 105 a 106 jedou od terminálu B a C každých 30 minut a cena jízdného je 1,05 EUR.

Stránky barcelonského mezinárodního letiště najdete zde: http://www.barcelona-airport.com/

 
Zdroj: Letiště Praha, 2013
Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.

Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace