Air France s okamžitou platností z preventivních důvodů přesměrovávají lety tak, aby se vyhnuly oblasti Rudého moře.
V neděli 3. listopadu posádka letadla Boeing 777-200ER (F-GSPZ) letícího na lice AF934 z Paříže (CDG) na Madagaskar (Antananarivo TNR) viděla „světelný objekt ve vysoké nadmořské výšce“ připomínající raketu. Letadlo se nad Egyptem obrátilo, a při návratu do Paříže vyhlásilo nouzi „z technických důvodů“. Po sedmi hodinách letu přistálo v Paříži (CDG).
Madagaskarský politik Siteny Randrianasoloniaiko, který byl na palubě tohoto letu, na sociálních sítích uvedl: „Zprávy o letu Air France jsou pravdivé, protože jsem na letu byl. Raketa prolétla kolem letadla před námi, ale nevybuchla – to je důvod, proč se vracíme do Francie. Dnes byla nad Súdánem raketa ve vzduchu.“
V prohlášení Air France na síti X se uvádí: „Jako preventivní opatření se Air France rozhodla do odvolání pozastavit lety nad oblastí Rudého moře. V důsledku toho byla změněna trasa některých jejích letů. V závislosti na poloze se některá letadla mohla otočit a vrátit se na své výchozí letiště, jako například let AF934 z Paříže do Antananariva.“ Společnost ujistila, že bezpečnostní situaci v oblasti neustále monitoruje. (Foto: RadarBox, planes.cz)
Celkem 1 záznam
Copyright © 1999-2026 planes.cz | Redakční systém
Dnes jsem letel BRU-NBO se SN, a piloti se dusledne se Sudanu vyhybali (i Jiznimu, a Lybii taky). Do NBO jsme prileteli prakticky ciste ze zapadu pres Kongo a Ugandu, jizne od jihosudanske hranice.