Čtvrtletní zpráva FedEx srazila akcie Boeingu

  • 21.09.2022 08:00

Ve své předběžné čtvrtletní finanční zprávě uvádí FedEx snížení globálního objemu převážených zásilek. Tento negativní trend podle FedExu výrazně urychlil koncem čtvrtletí. Nejvíce byl postižen výkon FedEx Express v Asii a Evropě, což proti původním prognózám způsobilo výpadek výnosů ve výši okolo 500 milionů dolarů.

FedEx i v nadcházejícím období očekává vysokou volatilitu, stáhl proto původní odhad výsledků hospodářského roku 2023 publikovaný v červnu. Samotný fakt, že v září již neplatí červnový odhad ukazuje, jak rychle se hospodářská situace zhoršuje.

Akcie Boeingu poklesly v pátek takřka o 4 % na 144 dolarů a analytici to přičítají špatným výsledkům FedExu i celkové nejistotě na akciových trzích. Pro Boeing, který dominuje trhu nákladních letadel, je to špatná zpráva. Airbus případný pokles nákladní dopravy příliš nezasáhne, a to právě pro nízký podíl na trhu.

Boeing dodal v roce 2022 (do konce srpna) zákazníkům celkem 37 širokotrupých letadel, z nichž 25 bylo nákladních, dalších 7 bylo 767-2C (KC-46A). To ilustruje, nakolik je úspěch Boeingu v širokotrupém segmentu závislý právě na nákladní dopravě. (Tab.: Boeing, foto: AirCargo News, planes.cz)


Fotografie k článku


Související fotky


KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace