Fotoreport: Inaugurační let flynas z Rijádu do Prahy

Saúdskoarabská nízkonákladová letecká společnost Flynas dne 29. 4. 2022 zahájila pravidelné spojení mezi Prahou a Rijádem. Linka XY 383/384 bude v provozu třikrát týdně, a sice ve středu, pátek a neděli s průletem na Letišti Václava Havla Praha mezi 10:45 a 11:35. Nasazovány na ni budou Airbusy A320neo ve dvoutřídní konfiguraci, jež pojmou až 170 cestujících.

Dle vyjádření ředitele Leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslava Filipa má toto tato nová linka silný potenciál pro další rozvoj a již nyní probíhají jednání s dalšími leteckými dopravci o případném posílení spojení do Saúdské Arábie. Linka bude sloužit především pro incomingový cestovní ruch.

Inaugurační let operoval letoun registrace HZ-NS36 ve speciálním zbarvení propagujícím rok arabské kaligrafie. Doprovodné akce, která zahrnovala mimo jiné slavnostní přestřižení pásky, krájení dortu v odletovém východu A9 a vodní slavobránu, se kromě vedení Letiště Praha a dopravce Flynas účastnili také zástupci saúdskoarabského velvyslanectví a další hosté. Posádku zpátečního letu tvořila dvojice českých kapitánů.

Autor: Petr JurišSouvisející kategorie

KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace