Wizz Air zahajuje v pátek lety z Abú Dhabí. Zaváděcí cena jeden dirham

  • 12.01.2021 13:00

Odnož Wizz Air Abu Dhabí zahájí v pátek komerční provoz inauguračním letem do Atén. Do Soluně poletí společnost poprvé 4. února. Wizz Air dal do prodeje na vybraných linkách 2021 letenek, a to se zaváděcí cenou jeden dirham, tj. necelých 6 Kč. Běžné ceny letenek začínají od 149 dirhamů, což odpovídá asi 880 Kč.

Wizz Air Abu Dhabi je společným podnikem společností Wizz Air a Abu Dhabi Developmental Holding Company. Start komerčního provozu byl několikrát odložen v souvislosti s pandemií.

Wizz Air věří, že tento společný podnik bude operovat na rychle rostoucím trhu, který je zatím relativně málo obsluhován nízkonákladovými společnostmi. V první fází bude kromě Atén a Soluně společnost létat do Alexandrie, Kutaisi, Larnaky, Oděsy a Jerevanu, tak jak to epidemická situace a případné restrikce v cestování dovolí.

V Abú Dhabí nyní Wizz Air bázuje čtyři Airbusy A321neo. Během 15 let plánuje Wizz Air Abu Dhabí provozovat až 100 letadel. (Foto: Wizz Air)


Fotografie k článku


Související fotky


KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace