Úklid letadel dalším místem úspory nákladů

 • 20.03.2019 13:00

V poslední době si zvykáme na omezení převozu bezplatných zavazadel, platíme už za prakticky jakékoliv sedadlo, rozteče sedadel se snižují pod 30 palců a létáme s většími zpožděními. Občerstvení patří dávno minulosti.

Nejnovějím krokem v tomto trendu je nedávné oznámení American Airlines, že svá letadla nebudou mezi jednotlivými lety uklízet, aby zajistily, že budou létat načas. Podobný experiment prováděly nedávno také British Airways. Argument o snaze létat na čas je přitom absurdní, protože létat načas by mělo být normální a nebýt podmíněno cestováním špinavým letadlem. Samozřejmě nejde ani tak o létání na čas, jako spíše o snahu dále zvýšit využití letadel.

Zajímavý pohled nabízí rating organizace Skytrax, která vyhodnotila Top10 nejčistších leteckých společností, a to s následujícím výsledkem:

 1. ANA All Nippon Airways
 2. EVA Air
 3. Asiana Airlines
 4. Singapore Airlines
 5. Japan Airlines
 6. Cathay Pacific Airlines
 7. Qatar Airways
 8. Swiss
 9. Hainan Airlines
 10. Lufthansa

Je příznačné, že v Top10 najdeme pouze dvě firmy z Evropy (obě součástí Lufthansa Group), zbývající pozice zaujímají společnosti z Asie a Středního východu.

Pokud jde o vítězné společnosti na jednotlivých kontinentech, situace vypadá následovně:

 • Afrika – South African Airways
 • Asie – ANA All Nippon Airways
 • Australie/Pacifik – Air New Zealand
 • S. Amerika – Air Canada
 • J. Amerika – Azul Airlines
 • Evropa – Swiss

 


Související fotky


KomentářeVojtech (...79.55...)
21.03.2019 08:23

Co si vo nás ty Italové pomyslej?
Že tady žijem v hovnech no.
Táto!

Celkem 1 záznam

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace