Malajská vláda zvažuje zavření Malaysian Airlines

  • 14.03.2019 17:00

Podle různých informací nyní zvažuje vláda Malajsie budoucnost Malaysian Airlines. Premiér Mahathir Mohamad řekl, že v důsledku vývoje za posledních několik velmi turbulentních let bude muset vláda investovat nebo své aerolinie prodat či zavřít. 

Společnost se nachází ve svízelné finanční situaci a její reputací otřásly dvě katastrofy. Nyní se zdá, že vládě dochází trpělivost a chtěla by dospět ke konečnému rozhodnutí. Studuje proto nový podnikatelský záměr společnosti a o osudu společnosti rozhodne „brzy“.

Společnost byla těžce postižena v roce 2014, kdy ztratila za dosud nevyjasněných okolností let MH370 z Kuala Lumpur do Pekingu. Jen o pár měsíců později následovala katastrofa letu MH17 letícího z Amsterodamu do Kuala Lumpur. Boeing 777-200ER společnosti byl sestřelen nad Ukrajinou raketou Buk. Ani v tomto případě nebylo vyšetřování katastrofy dosud oficiálně uzavřeno.

Od roku 2014 se firma nevzpamatovala a zvyšuje své ztráty. Společnost přitom právě v pondělí získala prestižní titul Best Airline in Asia, vyhlášený asociací Pacific Area Travel Writers Association (PATWA). (Foto: Wikipedia, Mothership, planes.cz)


Fotografie k článku


Související fotky


Související články

KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace