easyJet ohlásil dobré výsledky a rozptýlil obavy z brexitu

  • 24.01.2019 08:00

Na konci kvartálu končícího 31. 12. 2018 (1. kvartál finančního roku) ohlásil easyJet nárůst výnosů o 13,7 % na 1,3 mld. GBP, přičemž výnosy z letenek stouply o 12,2 % a výnosy za doplňkové služby dokonce o 19,9 %. Počet cestujících stoupl o 15,1 % a dosáhl 21,6 mil. Kapacita narostla o 18,2 % na 24,1 mil. sedadel. Výkony společnosti byly negativně ovlivněny přerušením provozu letiště Gatwick kvůli dronům a pozdní dodávkou letadel Airbusů A321neo. Využití sedačkové kapacity dosáhlo 89,7 %. Vzhledem k poklesu cen letenek se výnosy na sedačku snížily o 4,2 %, což je v souladu s očekáváními.

Ztráty výnosů a mimořádné náklady spojené s již zmíněným přerušením provozu na letišti Gatwick jsou vyčísleny na 10 mil. GBP. Incident postihl 82 tis. zákazníků a firma byla nucena zrušit 400 letů. 

Pokud jde o nákup letenek na další období, ten je rychlejší než ve srovnatelném období loňského roku, což dokládá, že nejistoty okolo brexitu nemají vliv na potřeby cestujících. Na 2. kvartál již easyJet prodal 40 % svých kapacit. Společnost má nyní 130 letadel registrovaných v Rakousku, zabezpečené sklady náhradních dílů na letištích v EU a zajistila převody licencí, takže nehrozí nebezpečí, že by provoz společnosti byl po 29. březnu případným brexitem jakkoliv ohrožen.

easyJet ve sledovaném období rovněž zlepšil dochvilnost letů, která dosáhla (s vyloučením dopadu uzavření letiště Gatwick) 81 % (tj. 81 % letů s max. odchylkou do 15 min. proti letovému řádu).

(Foto: Anna Airport, easyJet, planes.cz)


Fotografie k článku


Související fotky


Související články

KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace