Káhira

CAI | HECA | Egypt

Náhodné fotografie letadel z letiště

Informace o letišti

Mezinárodní letiště v Káhiře se nachází na okraji města, necelých 20 km od centra. Po jihoafrickém Johannesburgu je druhým nejfrekventovanějším letištěm na africkém kontinentu. Mezinárodní letiště v Káhiře má tři hlavní terminály, které jsou od sebe vzdáleny až 3 kilometry. Zatímco z Terminálu 1 odlétají letadla převážně do ostatních arabských zemí, z Terminálu 2 a 3 odlétají letadla do ostatních zemí světa. Mezi těmito terminály jezdí kyvadlové autobusy společnosti Egypt Air, hlavního egyptského leteckého přepravce, který zajišťuje také vnitrostátní lety. Autobusy jezdí zdarma cca každých 30 minut 24 hodin denně.

Po příletu na letiště, pokud nemáte vstupní egyptská víza z Čech, je nutno si je zakoupit v příletové hale v bance, která je otevřena 24 hodin denně. Zde si taktéž můžete vyměnit cizí měnu za egyptské libry.

Nedaleko letiště se nachází autobusová zastávka společnosti El Gouna Transport, ze které odjíždí autobusy do Hurghady. Ty však bývají často plné, proto je lepší jet nejdříve z letiště do centra města na autobusové stanoviště, kde si zakoupíte jízdenku. Kromě společnosti El Gouna můžete do Hurghady využít také společnost Super Jet. Pro cestu na Sinajský poloostrov či do Alexandrie použijte společnost Super Jet. Obě společnosti mají kvalitní autobusy.

Pro cestu do centra Káhiry je nejlepší zvolit jízdu taxíkem, kterých najdete před příletovou halou velké množství. Cena by neměla překročit 30 L.E.  V nočních hodinách je taxi asi o 25% dražší.

Před příletovou halou pro evropské lety zastavuje také městský autobus, který jede až do centra k Midan Ramses (Náměstí Ramsese).

Zdroj: Letiště Praha, 2013

Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.
Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.


KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace