Řím - Fiumicino

FCO | LIRF | Itálie

Náhodné fotografie letadel z letiště

Informace o letišti

Jednosměrná cesta do centra (stojí v cca 10 stanicích) regionálním vlakem Trenitalia stojí 8 Euro, LeonardoExpress (přímý spoj FCO-Roma Termini) jezdí za 14 Euro. Nejlevnější autobusy provozuje společnosti Terravision, cena při internetové objednávce 4 Euro, na místě 5 Euro, stanoviště autobusů č.5, při nástupu mají internetové rezervace přednost. Další autobusoví dopravci Cotral, T.A.M. Pro cestu z centra na letiště doporučuji jízdu vlakem, je zde větší jistota jízdy na čas. 

Petr z Olomouce, 9.3.2015

 

Římské letiště Fiumicino (FCO), známé jako letiště Leonardo da Vinci, je šestým nejvytíženějším v Evropě a leží 16 mil od Říma.
Pro cestu do centra města lze využít vlakového spojení - jednosměrný lístek stojí 11 Eur, vlak jezdí v intervalech 30 min a cesta trvá 35 min.
Dalším možností je vlakové spojení Service FR1 za cenu 5 Eur z letiště do stanice Tiburtina. Pak ještě musíte metrem do stanice Termini za 1 Euro. Vlak jezdí v intervalech 15 minut a cesta trvá asi 45 minut. 
Nejlevnějším způsobem je doprava modrým autobusem Cotral, který staví přímo před terminálem. Cena je za jízdenku je 4,5 Eura. Jízdní řád najdete na www.cotralspa.it.
Využít můžete samozřejmě i taxi. Přibližná cena do centra je 50 Eur.

Zdroj: Letiště Praha, 2013

Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.
Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.


KomentářePetr z Olomouce - nepřihlášený host (...22.112...)
09.03.2015 19:41
Dovolím si informace trošku opravit ...

... protože jsem se včera, t.j. 8.3.2015 z FCO vrátil: jednosměrná cesta do centra (stojí v cca 10 stanicích) regionálním vlakem Trenitalia stojí 8 Euro, LeonardoExpress (přímý spoj FCO-Roma Termini) jezdí za 14 Euro. Nejlevnější autobusy provozuje společnosti Terravision, cena při internetové objednávce 4 Euro, na místě 5 Euro, stanoviště autobusů č.5, při nástupu mají internetové rezervace přednost. Další autobusoví dopravci Cotral, T.A.M. Pro cestu z centra na letiště doporučuji jízdu vlakem, je zde větší jistota jízdy na čas. Pokud byste někdo chtěli bližší informace, napište na mejl. Pokud budu vědět, zodpovím.

Celkem 1 záznam

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace