Madrid - Barajas

MAD | LEMD | Španělsko

Náhodné fotografie letadel z letiště

Informace o letišti

Madridské mezinárodní letiště Barajas se svými čtyřmi terminály je největší španělské letiště. Ročně jeho služeb využije více než 40 milionů cestujících. Ve srovnání s ostatními evropskými letišti je pak čtvrté nejrušnější. Otevřeno bylo v roce 1927 a první let směřoval do Barcelony. Leží zhruba 13 kilometrů severovýchodně od centra španělské metropole. Svou základu zde má španělská národní letecká společnost Iberia.

Letiště nabízí celou řadu služeb – půjčovny aut, restaurace, kavárny, bary, celou řadu obchodů, směnárny, bankomaty, lékaře, dále se zde nezapomíná na nejmenší cestující, pro které je zde připraven dětský koutek či přebalovací místnost.

Z letiště Barajas se do Madridu nejsnadněji dostanete metrem z Terminálu 2. Cena lístku je 1,20 EUR. Vlaky jezdí denně od šesté hodiny ranní do zhruba 1 hodiny po půlnoci. Dobré spojení nabízí i autobusová doprava. Autobusy odjíždí od příletové haly každou čtvrthodinu a dovezou vás na Plaza de Colon. Taxi vás pak do centra Madridu odveze za necelou půl hodinu v závislosti na aktuální dopravní situaci. Cesta vám z peněženky vytáhne zhruba 20 EUR.

Přímo na letišti si můžete také vypůjčit auto. Své služby zde nabízejí například níže uvedené autopůjčovny. Otevřeno mají zpravidla od 7 hod. ráno do půlnoci:

AeroCity-Ares Mobile - tato autopůjčovna rovněž nabízí zapůjčení auta i s řidičem

Avis

Europcar

Hertz

National Atesa

Automobil si mohou pronajmout řidiči starší 21 let s alespoň rok platným řidičským průkazem. Zároveň v autopůjčovnách vyžadují mít uzavřené mezinárodní pojištění. Pokud se rozhodnete jezdit po Madridu, či po celém Španělsku autem, velice doporučujeme dodržovat dopravní předpisy, neboť pokuty za jejich porušení jsou poměrně vysoké a policie je navíc požaduje zaplatit přímo na místě (pokud nejste ve Španělsku rezidentem).

Oficiální stránky madridského letiště: http://www.aena.es

Zdroj: Letiště Praha, 2013

Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.
Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.


KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace