Atény - Eleftherios Venizelos

ATH | LGAV | Řecko

Náhodné fotografie letadel z letiště


Informace o letišti

Aténské mezinárodní letiště Eleftherios Venizelos se nachází přibližně 33 kilometrů jihovýchodně od centra města. Pokud jste tedy ubytováni v centru Atén, počítejte, že vám cesta z letiště zabere téměř hodinu času, nechcete-li tedy příliš utrácet za taxi a zvolíte-li cestu městskou hromadnou dopravou. Ta jezdí 24 hodin denně.

Ve srovnání s jinými letišti evropských metropolí patří to aténské k těm menším, cestující se proto po areálu poměrně rychle zorientují. Letiště bylo postaveno v roce 2001 a má dva terminály a. Najdete zde však veškeré služby, na které jste zvyklí z jiných větších evropských letišť – obchody se suvenýry, módou, fast-foody, směnárny, bankomaty, úschovnu zavazadel za cenu od 6 EUR za den aj.

Z letiště je nejsnadnější cesta do centra pomocí metra. Jedná se také o nejrychlejší variantu dopravy. Stanici podzemky najdete přímo v areálu budovy letiště a cena je zhruba 8 EUR. Cesta bude trvat asi 40 minut.

Zvolíte-li pro přepravu z letiště autobus, nebudete na něj muset dlouho čekat, jezdí totiž velmi často. Cena za cestu autobusem vás vyjde nejlevněji a to na 3 EUR.

Přímo na letišti můžete využít jednu ze šesti autopůjčoven a zapůjčit si vozidlo. Služby zde nabízí Avis http://www.avis.gr/ , Budget http://www.budget-athens.gr/ , Europcar http://www.europcar.com/EBE/module/booking/FirstStep.do , Hertz https://www.hertz.gr/hertz/ , National Car Rental/Alamo http://www.nationalcar.gr/ , Sixt http://www.sixt.gr/gr/ .

Auto si můžete zarezervovat pomocí internetu z pohodlí vašeho domova. Cesta z letiště po hlavní řecké silnici Attiki Odos vám potrvá zhruba 30-40 minut pokud nenarazíte na dopravní zácpu.

Aténské letiště je předměstskou železniční tratí napojeno na hlavní nádraží. Intervaly odjezdu jednotlivých vlaků jsou poměrně časté.

Pokud zvolíte pro svou cestu do centra Atén taxi, počítejte s cenou kolem 25 EUR.

 
Zdroj: Letiště Praha, 2013
Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.
Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.


KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace