Kodaň

CPH | EKCH | Dánsko

Náhodné fotografie letadel z letiště


Informace o letišti

Přilétáte-li do Kodaně, vaše letadlo se znepokojivě přiblíží k mořské hladině a pak se, jakoby na poslední chvíli, před vámi objeví přistávací ranvej. Vítá vás Kodaňské letiště Kastrup (CPH), největší a nejdůležitější letiště severní Evropy. 

Letiště Kodaň Kastrup se nachází 8 km jihovýchodně od Kodaně. Letišti slouží 3 terminály, mezi nimiž zajišťuje spojení bezplatný letištní autobus. Terminál číslo 1 je vyhrazen vnitrostátním letům. Letiště je vyhlášené skvělými službami, vydařenou architekturou, mimořádným designem a krásnou dřevěnou podlahou.

Pro cestu z letiště do Kodaně můžete volit mezi dopravou vlakem, metrem, autobusem a samozřejmě i taxíkem.

Expresní vlak společnosti DSB odjíždí každých deset minut z nádraží u terminálu číslo 3 na centrální nádraží v Kodani. Cesta potrvá 15 až 20 minut. Jízdenku zakoupíte v kanceláři DSB u stejného terminálu, nad zastávkou vlaků. Jízdenky a slevové karty můžete koupit také v automatech na lístky v prostoru zastávky.

Stanici metra najdete pod terminálem číslo 3. Metro vás během 15 minut zaveze přímo do centra Kodaně. Vlaky metra vyjíždějí z letiště, ze stanice Lufthavnen, každých čtyři až šest minut, přes noc intervaly dosahují 15 až 20 minut. Jízdenky seženete ve stanici metra a v kanceláři DSB u třetího terminálu. V případě, že budete jízdenku kupovat v automatu na lístky, můžete použít mince a platební karty.

Do centra Kodaně vás může zavést také autobus 5A, v noci do centra směřuje autobus 96N, který také odjíždí z terminálu č. 3. Lístek je rovněž k sehnání v automatu, v prodejně lístků nebo přímo u řidiče autobusu (zde jsou ovšem lístky dražší).

Zvolíte-li některý z uvedených dopravních prostředků, cesta do centra Kodaně vás bude stát 31,5 DKK (dětské jízdné 21 DKK, děti do 12 let v doprovodu dospělých zdarma).

Taxi je sice nejpohodlnější variantou, bude ale zdaleka nejdražší. Cesta taxíkem z letiště trvá podle hustoty provozu 20 minut až hodinu. Za jednu takovou cestu zaplatíte kolem 400 až 500 DKK.

Zdroj: Letiště Praha, 2013

Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.

Máte-li čerstvou zkušenost, napište nám sem komentář a ověřené údaje uvedeme i s datem a Vaším jménem. Děkujeme.KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace