Partneři

27.09.2014

Burza leteckých materiálů se koná 27.09.2014 od 09:30 do 14 hodin v salonku Holiday Inn na pražském letišti

Uživatel

Přihlašovací údaje

Registrace
nového uživatele

20.09.2014 01:53:02
 

Fotoaktualita

Starší

Nejnovější videa

Reklama

Volná místa
         
fake image

20.09.2014 00:04 | Turecký low-cost bude létat do egyptských letovisek

Pegasus Airlines se rozhodly od 23. října zařadit do sítě svých destinací egyptská letoviska Hurghada a Šarm el-Šejch. Obě linky budou létat non-stop z letiště Sabihy Gökcen v Istanbulu 3x týdně, s odletem vždy ve čtvrtek, sobotu a neděli ve večerních hodinách po příletu všech linek z evropského kontinentu. I když jsou cesty do uvedených destinací zejména doménou kompletních zájezdů cestovních kanceláří a charterových letů, cestujícím z Evropy se tak nabízí alternativní individuální spojení do oblíbených dovolenkových cílů s přestupem v Turecku, například nejlevnější ceny za zpáteční letenku z Prahy do obou destinací lze pořídit za 199 Euro.

19.09.2014 08:01 | China Eastern má objednaných 80 ks B737

Letecká společnost China Eastern Airlines má objednáno u výrobce Boeing celkem 80 nových letounů typu B737, v celkové hodnotě 7,38 miliardy dolarů. Dodávky budou uskutečňovány mezi lety 2016 a 2020, jedná se o mix současně dodávaných verzí New Generation a B737-Max. Podle tvrzení Boeingu se jedná o největší čínskou jednotlivou objednávku letadel pro krátký a střední dolet v historii. V rámci této transakce Boeing odkoupí od China Eastern Airlines 20 starších letadel, 15x B737-300 (dodány čínské společnosti mezi lety 1991 a 1998) a pět Boeingů 757 (z let 2004 a 2005). Již v únoru tohoto roku čínská společnost objednala 70 letounů Airbus A320neo.

18.09.2014 16:10 | Nové vnitrostátní lety EuroLOTu v Polsku

EuroLOT připravil pro cestující na polských vnitrostátních linkách dvě novinky - již tento pátek 19.9. startuje nová pravidelná linka z Krakova na letiště Zielona Góra - Babimost, které leží v blízkosti hranic s Německem na západě země. Linka je v provozu jen 1x týdně, každý pátek a je na ní nasazen Dash DHC8Q-400. Od 26. října bude zavedeno spojení z Varšavy do Lublinu na východě Polska, tento 45 minut dlouhý let bude provozován 6x týdně, odlet z Varšavy bude denně kromě soboty pozdě večer, návrat denně mimo neděli ráno, tak aby cestující měli ideální návaznost především na lety společnosti LOT z Varšavy. EuroLOT již létá z Lublinu do Gdaňsku a Vratislavi a také mezinárodní linky do Milána a Curychu. Letiště Lublin bude zahrnuto proti původnímu očekávání i v následujícím zimním období v síti linek Lufthansy, původně sezónní linka, která létá z Frankfurtu 2x týdně (čtvrtek, neděle; A319) byla přeměněna na lety s celoročním provozem.

Starší

Čechoviny 119

Nedávno jsem dostal fotky z opravy Boeingu 747-438 VH-OJH, který na letišti Don Muaeng 23.září 1999 přejel dráhu 21L, srazil antény přibližovacího systému a při té příležitosti si vyvrátil i nohy hlavního i příďového podvozku...
Pokračování

Paměti starého práškaře – 18. díl

Obeslal jsem pár leteckých společností dopisem, že jsem tady, mám všechny potřebné kvalifikace potřebné k nástupu a že by byla veliká chyba nepřijmout takové letecké eso.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 17. díl

Začal jsem pracovat v kanceláři, postavil chatu. Kousek od místa, kde jsem tenkrát pomáhal hasit ten hořící posed. Při stavbě jsem si z fyzické námahy způsobil zánět žlučníku, který mi promptně a protekčně odoperoval primář chirurgické kliniky, věrný fanoušek a účastník mnoha vyhlídkových letů. Týden po operaci už jsem zase bouchal na chatě, úplně mne to chytlo a chtěl jsem ji mít co nejdřív. Trávil jsem tam každou volnou chvilku a těch úrazů!
Pokračování

Náhodný výběr

Paměti starého práškaře – 16. díl

S každým dalším rokem práce ubývalo a ubývalo. Zemědělci přestávali mít peníze na hnojivo, které neskutečně podražilo, neboť se začalo vyvážet směrem na západ. Ani vyhlídkové lety už nestačily zaplňovat ten výpadek, i tam byl citelný pokles zájmu. Skoro každé ráno jsme odváželi děti na hraniční přechody s letáky na vyhlídkové lety, nabízely to přijíždějícím turistům. Chtěli jsme podniku co nejvíc pomoct. Nebo jsme okolo osmé nahodili Anežku a létali nad okolními kempy, abychom nalákali další cestující.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 15. díl

V roce 1990 jsme konečně získali byt v Chebu – metodou domina. Jeden radní potřeboval spravit karoserii u svého zahraničního vozu od vyhlášeného machra Ládi V. A ten potřeboval povozit jednu dámu v letadle, aby udělal dojem. A pilot toho letadla zase nutně potřeboval byt v Chebu.
Pokračování

Čechoviny 118

Letadlo řídí pilot, dopravní letadlo piloti. Kapitán a druhý pilot. Tak se tyto funkce jmenují. Pravda je, že, když jsem ještě směl provádět po letišti, jeden vtipný profesor z průmyslovky se mě zeptal proč jenom kapitán – to není na palubě vyšší hodnost? Tak na tuto otázku je snad jediná slušná odpověď: „I kdyby jako kapitán letěl plukovník, je to stále v letadle jen a jen kapitán!“
Pokračování

Paměti starého práškaře – 14. díl

Přišel červen a staří pardi začali nenápadně mizet ze stanice. Práce už bylo méně, ale prázdniny ještě nezačaly, tak proč si najednou berou volno? Pak jsem pochopil. V tu dobu se na stanici začala objevovat Ing. Řezníčková, zvaná „Jedovatá bába“.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 13. díl

Můj mechanik Honza si vzal dovolenou na stěhování rodiny do Chebu a já dostal mechanika ze servisu z Mariánek, Milana, zvaného „Námořník“...
Pokračování

Lucky Man

Sedím v kapitánském křesle zbrusu nového Gulfstreamu 550 na přejímacím letu. Pozorně sleduji dvě veliké sofistikované obrazovky na palubní desce přede mnou, kde se zobrazuje naprostá většina informací o letu i stavu letounu. ... A usměji se při vzpomínce na přeškolení, kdy můj instruktor překvapeně vyhrkl: „You are lucky man“...
Pokračování

Paměti starého práškaře – 12. díl

A na jaře jsem byl zpátky na stanici v Chebu, kam už jsem nyní kmenově patřil. Pan Kroc dodržel slovo a vyžádal si mě na závodě jako svého pilota pro tuhle bohem zapomenutou vartu.
Pokračování

[ Copyright (c) 1999-2012 planes.cz | webmaster | provozováno na platformě coex | Foto: Copyright (c) uvedení autoři | Dedikovaný server zajišťuje VSHosting ]

Publikováno na serveru planes.cz (http://www.planes.cz).

Zobrazeno: 20.09.2014 01:53:02