Partneři

Uživatel

Přihlašovací údaje

Registrace
nového uživatele

01.09.2014 09:26:54
 

Fotoaktualita

Starší

Nejnovější videa

Reklama

Volná místa
         
fake image

01.09.2014 00:01 | Iraqi Airways přidávají nové destinace

Irácké aerolinie zavedly i přes aktuální bezpečnostní hrozbu v Iráku v srpnu několik nových linek. Zajímavé je spojení do Číny, 1x týdně létá od 23.8. B777-200LR z Baghdádu do Pekingu, po příletu do Pekingu provede let do irácké Basry a zpět, pak se opět vrací do Baghdádu. Rovněž jednou týdně létají Iraqi Airways do Guangzhou (Kanton). Už v prvním týdnu v srpnu, 1.8., přidaly Iraqi Airways i dvě nové destinace v Evropě, obě nalétávané z Erbílu v Kurdistánu. Každý pátek létá B737-800 z Erbílu do Berlína (letiště Tegel), ve stejný den letí také A320 z Erbílu do Rotterdamu. Kromě těchto nových linek přistává irácká společnost v Evropě v Düsseldorfu, Frankfurtu, Kodani, Vídni, Londýně (Gatwick), Stockholmu (Arlanda) a Istanbulu (Atatürkovo letiště).

31.08.2014 08:08 | Etihad plánují A380 na další linky

Etihad Airways postupně oznamují další linky, na kterých se má objevovat Airbus A380 - ten má vstoupit do pravidelného provozu dopravce z Abú Dhabí dne 27.12. na lince EY 011/12 do Londýna Heathrow. 1.3.2015 bude A380 nasazen i na druhou frekvenci do Londýna, na linku EY 017/8. K 1.5. bude největší Airbus k vidění i na třetí denní lince z Abú Dhabí do Londýna, EY 019/20. Od tohoto data pak budou Etihad Airways létat do Londýna jen Airbusem A380. V současné době létá na dvou ze třích denních letů Boeing 777-300ER, jedna frekvence je obsluhována Airbusem A340-600. Od 1. června 2015 Etihad nasadí A380 poprvé na linku do jiné destinace, než do Londýna - bude létat denně na lince EY 454/5 z Abú Dhabí do Sydney.

30.08.2014 16:03 | Íránské Mahan Air budou létat do Mnichova

Íránské aerolinie Mahan Air otevřou na podzim již druhou linku do Německa. Od 12. listopadu budou létat každou středu a neděli z Teheránu do Mnichova. Airbus A310 má naplánován pravidelně přílet do Mnichova ráno v 09:30, odlet zpět do Teheránu v 10:45. Mahan Air létá tradičně do Düsseldorfu. Již od 26. října chce společnost nabídnout cestujícím také linku z Teheránu do Pekingu, 3x týdně, přičemž do Číny již létá do Šanghaje (5x týdně) a Guangzhou (Kantonu; 3x týdně)

Starší

Paměti starého práškaře – 17. díl

Začal jsem pracovat v kanceláři, postavil chatu. Kousek od místa, kde jsem tenkrát pomáhal hasit ten hořící posed. Při stavbě jsem si z fyzické námahy způsobil zánět žlučníku, který mi promptně a protekčně odoperoval primář chirurgické kliniky, věrný fanoušek a účastník mnoha vyhlídkových letů. Týden po operaci už jsem zase bouchal na chatě, úplně mne to chytlo a chtěl jsem ji mít co nejdřív. Trávil jsem tam každou volnou chvilku a těch úrazů!
Pokračování

Paměti starého práškaře – 16. díl

S každým dalším rokem práce ubývalo a ubývalo. Zemědělci přestávali mít peníze na hnojivo, které neskutečně podražilo, neboť se začalo vyvážet směrem na západ. Ani vyhlídkové lety už nestačily zaplňovat ten výpadek, i tam byl citelný pokles zájmu. Skoro každé ráno jsme odváželi děti na hraniční přechody s letáky na vyhlídkové lety, nabízely to přijíždějícím turistům. Chtěli jsme podniku co nejvíc pomoct. Nebo jsme okolo osmé nahodili Anežku a létali nad okolními kempy, abychom nalákali další cestující.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 15. díl

V roce 1990 jsme konečně získali byt v Chebu – metodou domina. Jeden radní potřeboval spravit karoserii u svého zahraničního vozu od vyhlášeného machra Ládi V. A ten potřeboval povozit jednu dámu v letadle, aby udělal dojem. A pilot toho letadla zase nutně potřeboval byt v Chebu.
Pokračování

Náhodný výběr

Čechoviny 118

Letadlo řídí pilot, dopravní letadlo piloti. Kapitán a druhý pilot. Tak se tyto funkce jmenují. Pravda je, že, když jsem ještě směl provádět po letišti, jeden vtipný profesor z průmyslovky se mě zeptal proč jenom kapitán – to není na palubě vyšší hodnost? Tak na tuto otázku je snad jediná slušná odpověď: „I kdyby jako kapitán letěl plukovník, je to stále v letadle jen a jen kapitán!“
Pokračování

Paměti starého práškaře – 14. díl

Přišel červen a staří pardi začali nenápadně mizet ze stanice. Práce už bylo méně, ale prázdniny ještě nezačaly, tak proč si najednou berou volno? Pak jsem pochopil. V tu dobu se na stanici začala objevovat Ing. Řezníčková, zvaná „Jedovatá bába“.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 13. díl

Můj mechanik Honza si vzal dovolenou na stěhování rodiny do Chebu a já dostal mechanika ze servisu z Mariánek, Milana, zvaného „Námořník“...
Pokračování

Lucky Man

Sedím v kapitánském křesle zbrusu nového Gulfstreamu 550 na přejímacím letu. Pozorně sleduji dvě veliké sofistikované obrazovky na palubní desce přede mnou, kde se zobrazuje naprostá většina informací o letu i stavu letounu. ... A usměji se při vzpomínce na přeškolení, kdy můj instruktor překvapeně vyhrkl: „You are lucky man“...
Pokračování

Paměti starého práškaře – 12. díl

A na jaře jsem byl zpátky na stanici v Chebu, kam už jsem nyní kmenově patřil. Pan Kroc dodržel slovo a vyžádal si mě na závodě jako svého pilota pro tuhle bohem zapomenutou vartu.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 11. díl

A tak jsem se vrátil zpět do Holešova dokončit kurs na Čmeláka. Kluci z mojí skupiny už měli hotovo, byli doma a čekali na září, na nástup do Středisek pokračovacího výcviku.
Pokračování

Čechoviny 117

Poslední fotky, které jsem dostal, jsou od kapitána Sáčka, který před léty odešel do důchodu, ale láska k fotografování mu zůstala. Ten mě vlastně přivedl k tomu, abych na letišti víc fotil, že po létech je to úžasný archiv. A měl pravdu!
Pokračování

[ Copyright (c) 1999-2012 planes.cz | webmaster | provozováno na platformě coex | Foto: Copyright (c) uvedení autoři | Dedikovaný server zajišťuje VSHosting ]

Publikováno na serveru planes.cz (http://www.planes.cz).

Zobrazeno: 01.09.2014 09:26:54