Partneři

Kalendář

Kalendář 2014

Uživatel

Přihlašovací údaje

Registrace
nového uživatele

25.10.2014 18:44:44
 

Fotoaktualita

Starší

Nejnovější videa

Reklama

Volná místa
         
fake image

25.10.2014 08:02 | Luxair vylepší winglety svých B737-800

Letecká společnost Luxair se rozhodla opatřit své B737-800 novým typem "Split Scimitar Winglets" od firmy Aviation Partners. Úpravy proběhnou do března 2015. Společnost odhaduje, že nový typ wingletů jí přinese úsporu 290 700 kilogramů paliva ročně. Znamená to také snížení emisí oxidu uhličitého o 915 705 kg. Tři B737-800 používá Luxair především k letům z Luxembourgu do Francie, Maroka, Portugalska, Řecka, Turecka, Tuniska, Španělska a na Kapverdy.

24.10.2014 16:03 | Další nové linky Aegean Airlines pro léto 2015

Řecké Aegean Airlines jsou vedle Turkish Airlines a španělského dopravce Vueling nejdynamičtěji se rozvíjejícími aeroliniemi v Evropě, co se týče expanze na nové trhy. K již oznámeným nebo plánovaným šestadvaceti novým linkám pro příští letní sezónu, převážně z Heraklionu (což zahrnuje i spojení Heraklion - Praha s plánovanou frekvencí 2 spoje týdně), přibude 12 nových linek z Atén. Ve všech případech se jedná pouze o sezónní spojení v provozu cca od konce května až června, s četností letů 1 až 3 týdně. Na devět nových linek z Atén - do Bordeaux, Toulouse, Helsinek, Tallinnu, Neapole, Pisy, Jerevanu, Rijádu a Teheránu bude nasazen Airbus A320, nové lety Atény - Dubrovnik, Atény - Malta a Atény - Preveza zajistí turbovrtulový Dash DHC8Q-400 z flotily Olympic Air.

24.10.2014 00:02 | Rakouský Intersky létá z Las Palmas pro CanaryFly

Regionální rakouská společnost Intersky přidala ke svému podnikání pronájem letadel. Historicky první "wet-lease" je pro leteckou společnost CanaryFly, která létá mezi Kanárskými ostrovy. DHC8-300 registrace OE-LSB se vydal 9. října z Friedrichshafenu přes Valencii a Jerez de la Frontera na novou dočasnou bázi do Las Palmas. Letadlo, 10 členů posádky a mechanik zde najdou práci po dobu 7 týdnů. Intersky se pokouší najít nové příležitosti kvůli v oblasti sílící konkurenci na pravidelných linkách. Od konce října se rozhodl zrušit své lety Drážďany - Curych, kde posiluje Etihad Regional, který teď bude na trati létat 2x denně.

Starší

IL-62 s logem OK JET zahájil provoz před 45 roky

Dnes, 23. října 2014, oslaví pracovníci ČSA 45 let od zavedení do provozu letadel IL-62. Dovolte mi při této příležitosti připomenout některé zajímavosti konstrukce a vývoje tohoto skvělého stroje.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 21. díl

A ta naše partička začala docházet na teoretické školení, kde se nám to snažila nějaká letecká škola nalít do hlavy. Dodnes si pamatuji stupidní otázky typu: „Kolik vteřin před příletem dopravního letadla uhne pták z dráhy?“ Možnosti byly – 1s, 2 s, 3 s. Správná odpověď byla dvě vteřiny. Ti ptáci, které jsme přivezli na zem občas v motoru, tu na kabině nebo na křídle, tak ti asi nedělali zkoušku ATPL anebo dokonce ani nečetli příslušný předpis.
Pokračování

Perný den

Časně ráno projíždím spící Plzní a po dálnici, na které potkávám jen několik kamionů, jedu do Prahy. Kolikrát jsem tuto cestu absolvoval od doby, kdy jsem z rodného města přesídlil do metropole západních Čech? Pětsetkrát či tisíckrát? Ale na dnešek se těším, celý den budu létat, navštívím dvě nová letiště a budu v noci spát ve své posteli. Co víc si pilot, který tráví hodně času čekáním v hotelích, může přát?
Pokračování

Náhodný výběr

Paměti starého práškaře – 20. díl

Při klesání v noci v té Bologni koukáme, proti nám světla letadla. Když v tom nás přeladili na approach. Ohlásím se mu a Ital mi s klidem odpoví, že se máme přeladit na tu a tu frekvenci. Koukám na rádio a je to ta předchozí. Tak mu zahlásím: „Pane, ale naše cílové letiště je Bologna!“ - „V tom případě ihned točte doprava!!“
Pokračování

Paměti starého práškaře – 19. díl

Začalo normální dopravní lítání s letadlem ATR. Samozřejmě až po tzv. basic flights, kdy jsme si každý dali tři okruhy s prázdnou mašinou. Seznamovali jsme se s provozem, poznávali letiště a přibývaly zkušeností. Nejdřív lety v trojčlenné posádce. Na jumpseatu seděl už vycvičený co-pilot a hlídal vše zezadu.
Pokračování

Čechoviny 119

Nedávno jsem dostal fotky z opravy Boeingu 747-438 VH-OJH, který na letišti Don Muaeng 23.září 1999 přejel dráhu 21L, srazil antény přibližovacího systému a při té příležitosti si vyvrátil i nohy hlavního i příďového podvozku...
Pokračování

Paměti starého práškaře – 18. díl

Obeslal jsem pár leteckých společností dopisem, že jsem tady, mám všechny potřebné kvalifikace potřebné k nástupu a že by byla veliká chyba nepřijmout takové letecké eso.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 17. díl

Začal jsem pracovat v kanceláři, postavil chatu. Kousek od místa, kde jsem tenkrát pomáhal hasit ten hořící posed. Při stavbě jsem si z fyzické námahy způsobil zánět žlučníku, který mi promptně a protekčně odoperoval primář chirurgické kliniky, věrný fanoušek a účastník mnoha vyhlídkových letů. Týden po operaci už jsem zase bouchal na chatě, úplně mne to chytlo a chtěl jsem ji mít co nejdřív. Trávil jsem tam každou volnou chvilku a těch úrazů!
Pokračování

Paměti starého práškaře – 16. díl

S každým dalším rokem práce ubývalo a ubývalo. Zemědělci přestávali mít peníze na hnojivo, které neskutečně podražilo, neboť se začalo vyvážet směrem na západ. Ani vyhlídkové lety už nestačily zaplňovat ten výpadek, i tam byl citelný pokles zájmu. Skoro každé ráno jsme odváželi děti na hraniční přechody s letáky na vyhlídkové lety, nabízely to přijíždějícím turistům. Chtěli jsme podniku co nejvíc pomoct. Nebo jsme okolo osmé nahodili Anežku a létali nad okolními kempy, abychom nalákali další cestující.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 15. díl

V roce 1990 jsme konečně získali byt v Chebu – metodou domina. Jeden radní potřeboval spravit karoserii u svého zahraničního vozu od vyhlášeného machra Ládi V. A ten potřeboval povozit jednu dámu v letadle, aby udělal dojem. A pilot toho letadla zase nutně potřeboval byt v Chebu.
Pokračování

[ Copyright (c) 1999-2012 planes.cz | webmaster | provozováno na platformě coex | Foto: Copyright (c) uvedení autoři | Dedikovaný server zajišťuje VSHosting ]

Publikováno na serveru planes.cz (http://www.planes.cz).

Zobrazeno: 25.10.2014 18:44:44