Partneři

Uživatel

Přihlašovací údaje

Registrace
nového uživatele

01.08.2014 09:47:18
 

Fotoaktualita

Starší

Nejnovější videa

Reklama

Volná místa
         
fake image

01.08.2014 00:03 | Vueling nabídne 4 přímé pravidelné lety Florencie - Praha

Španělské Vueling Airlines opět přišly s překvapivou novinkou nových, časově omezených, pravidelných linek. Po vlně nových letů z Bruselu a Curychu na konci října 2014 to tentokrát bude nabídka na přelomu starého a nového roku 2014/2015. V období okolo vánočních svátků a těsně po Novém roce 2015 nabídne společnost celkem 30 nových linek, a to ze svých bází v Barceloně, Florencii, Paříži Orly a Římě, včetně ojedinělých spojení i mimo tyto základny. Díky tomu získá Praha nový spoj z italské Florencie, byť se bude jednat pouze o 4 jednotlivé lety. Lety VY 6930/1 poletí 29. prosince, 3. a 5. ledna v časech Florencie 19:50 - Praha 21:35/22:00 - Florencie 23:35, 31. prosince poletí ráno, z Florencie v 07:00, průlet v Praze mezi 08:35/09:10, návrat do italského města v 10:45. Letenky jsou v prodeji za cenu 130 až 150 EUR v jednom směru. Linka Praha - Florencie je v současné době neobsazená, v průběhu léta 2013 ji létal po dobu 7 měsíců švýcarský dopravce Darwin Airlines, nyní Etihad Regional.

31.07.2014 08:03 | KLM obnoví lety do Kolumbie, zruší Harare a Lusaku

Po dvaceti letech přerušení provozu KLM obnoví příští léto spojení do Kolumbie - znovu zavede lety do hlavního města Bogotá a bude létat i do třetího největšího města, Cali. Lety Amsterdam - Bogotá - Cali - Amsterdam budou provozovány 3x týdně od 31.3.2015, bude na ně nasazen Boeing 777-200. KLM budou vůbec první evropskou společností, která nabízí lety do Cali, dosud má toto město spojení s Evropou (stejně jako další kolumbijské město Meddelín) pouze s Madridem a zajišťujeho ho kolumbijská společnost Avianca. KLM rovněž oznámily přerušení letů do Zambie a Zimbabwe, linka Amsterdam - Harare - Lusaka - Harare (dosud 3x týdně, A330-200), nebude od 26. října t.r. v provozu.

30.07.2014 16:07 | Delta bude létat ze Salt Lake City do Amsterdamu

Delta Air Lines chystají od příštího května nové spojení z amerického státu Utah do Evropy. K již existující lince Salt Lake City - Paříž, která létá denně, přibudou od 1.5.2015 nové lety Salt Lake City - Amsterdam; nejdříve budou létat 5x týdně, od 17.5. se četnost spojení zvýší na každodenní. Nasazen bude Boeing 767-300ER. Amsterdam je jedním z hlavních hubů Delty v Evropě, před fůzí s Northwest Airlines tam byla velmi aktivní právě tato společnost se sídlem v Minneapolis a ještě před vstupem KLM do aliance SkyTeam existovalo strategické partnerství mezi KLM a Northwest Airlines. Delta nalétává Amsterdam v současné době z těchto amerických měst: Atlanta, Boston, Detroit, Minneapolis, New York (letiště J.F.K. i Newark), Portland a Seattle; v provozu je také linka Delty z Amsterdamu do indického Mumbai.

Starší

Paměti starého práškaře – 15. díl

V roce 1990 jsme konečně získali byt v Chebu – metodou domina. Jeden radní potřeboval spravit karoserii u svého zahraničního vozu od vyhlášeného machra Ládi V. A ten potřeboval povozit jednu dámu v letadle, aby udělal dojem. A pilot toho letadla zase nutně potřeboval byt v Chebu.
Pokračování

Čechoviny 118

Letadlo řídí pilot, dopravní letadlo piloti. Kapitán a druhý pilot. Tak se tyto funkce jmenují. Pravda je, že, když jsem ještě směl provádět po letišti, jeden vtipný profesor z průmyslovky se mě zeptal proč jenom kapitán – to není na palubě vyšší hodnost? Tak na tuto otázku je snad jediná slušná odpověď: „I kdyby jako kapitán letěl plukovník, je to stále v letadle jen a jen kapitán!“
Pokračování

Paměti starého práškaře – 14. díl

Přišel červen a staří pardi začali nenápadně mizet ze stanice. Práce už bylo méně, ale prázdniny ještě nezačaly, tak proč si najednou berou volno? Pak jsem pochopil. V tu dobu se na stanici začala objevovat Ing. Řezníčková, zvaná „Jedovatá bába“.
Pokračování

Náhodný výběr

Paměti starého práškaře – 13. díl

Můj mechanik Honza si vzal dovolenou na stěhování rodiny do Chebu a já dostal mechanika ze servisu z Mariánek, Milana, zvaného „Námořník“...
Pokračování

Lucky Man

Sedím v kapitánském křesle zbrusu nového Gulfstreamu 550 na přejímacím letu. Pozorně sleduji dvě veliké sofistikované obrazovky na palubní desce přede mnou, kde se zobrazuje naprostá většina informací o letu i stavu letounu. ... A usměji se při vzpomínce na přeškolení, kdy můj instruktor překvapeně vyhrkl: „You are lucky man“...
Pokračování

Paměti starého práškaře – 12. díl

A na jaře jsem byl zpátky na stanici v Chebu, kam už jsem nyní kmenově patřil. Pan Kroc dodržel slovo a vyžádal si mě na závodě jako svého pilota pro tuhle bohem zapomenutou vartu.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 11. díl

A tak jsem se vrátil zpět do Holešova dokončit kurs na Čmeláka. Kluci z mojí skupiny už měli hotovo, byli doma a čekali na září, na nástup do Středisek pokračovacího výcviku.
Pokračování

Čechoviny 117

Poslední fotky, které jsem dostal, jsou od kapitána Sáčka, který před léty odešel do důchodu, ale láska k fotografování mu zůstala. Ten mě vlastně přivedl k tomu, abych na letišti víc fotil, že po létech je to úžasný archiv. A měl pravdu!
Pokračování

Paměti starého práškaře – 10. díl

Pár dní po Novém roce jsem dostal dopis, že jsem byl vybrán na letoun Z-37 Čmelák. A byl jsem zpátky v Holešově, tentokrát už na výcvik velitele letadla.
Pokračování

Můj den je jako sen

„Když chcete někoho zlikvidovat, postačí zničit jeho sny.“ William S. Burroughs
Pokračování

[ Copyright (c) 1999-2012 planes.cz | webmaster | provozováno na platformě coex | Foto: Copyright (c) uvedení autoři | Dedikovaný server zajišťuje VSHosting ]

Publikováno na serveru planes.cz (http://www.planes.cz).

Zobrazeno: 01.08.2014 09:47:18