Partneři

Uživatel

Přihlašovací údaje

Registrace
nového uživatele

27.02.2015 01:23:49
 

Fotoaktualita

Starší

Nejnovější videa

Fotosoutěž

Fotosoutěž s CATC

Reklama

Volná místa
         
fake image

26.02.2015 16:01 | Wizz Air - expanze v Košicích již od června

Wizz Air urychlí své plány na expanzi ve východoslovenských Košicích ze září na červen 2015. Nové linky Košice - Bergamo a Košice - Doncaster, které měly původně začít létat od 14., respektive 16.9, podle změněných plánů poprvé poletí už 5.6. a 7.6. Letové dny a časy nových linek se měnit nebudou, Bergamo poletí z Košic v pondělí a pátek večer, Doncaster ve středu a v neděli večer. Novou a logickou podobu dostal letový řád linky Košice - Londýn Luton, který odpovídá předpokladu bázování jednoho A320 na letišti v Košicích. Od 4.6. poletí letadlo každý den v 06:00 z Košic do Londýna, vrací se do Košic v 18:10. To napovídá skutečnosti, že A320 si po ranním příletu na letiště Luton odskočí na jinou vloženou linku předtím, než se ve 14:35 britského času vydá na zpáteční let do Košic. V úterý, čtvrtek a v sobotu bude v provozu druhá denní frekvence letů Košice - Luton, s odletem z Košic v 18:40, která doplňuje již zmíněné odlety ve stejný čas do Bergama v pondělí a pátek a Doncasteru ve středu a neděli.

26.02.2015 00:06 | Air France neobnoví lety z Marseille a Toulouse do Prahy

V letoštní letní sezóně nepočítají Air France s obnovením letních pravidelných linek Marseille - Praha a Toulouse - Praha. Přímé lety z Marseille do Prahy Air France spustily v říjnu 2011, z Toulouse pak od jara 2012. V letní sezóně 2014, kdy byly tyto lety v provozu naposledy, se létalo z Marseille do Prahy 3x týdně a z Toulouse 2x týdně - druhá jmenovaná linka byla v provozu pouze v průběhu července a srpna 2014. Cestujícím zůstává možnost dopravit se do obou měst lety Air France s přestupem v Paříži, případně v Lyonu za použití spojení, zajišťovaného ze strany společnosti Hop!. Letadla A320 a A321 Air France se budou v letním období 2015 v Praze objevovat 3x denně na lince z Paříže.  

25.02.2015 08:00 | Etihad Regional ruší oznámenou linku do Prahy a zbavuje se ATR72

Společnosti Etihad Airways příliš nevychází záměr kontinuálně rozvíjet svou evropskou akvizici v podobě regionálního švýcarského dopravce Darwin Airline, nabízející lety pod značkou Etihad Regional. Ten často ruší jen několik měsíců předtím zahájené linky a velmi často mění své plány u nových oznámených spojení. To se stalo i v případě vloni vyhlášené expanze pro léto 2015 - šest oznámených nových linek vůbec zavedeno nebude, mezi nimi i lety Curych - Praha, plánované s denní frekvencí od 29. března, na kterých se měl objevovat z Prahy z minulých let již důvěrně známý Saab 2000. Stejně tak Etihad Regional upustil od plánu zavést lety z Curychu do Benátek a do Palmy de Mallorca, z Drážďan do Bruselu a Kodaně a z Lipska do Bruselu. Navíc k 29. března zruší své lety na sedmi stávajících linkách: z Curychu do Drážďan, Lipska a Florencie, dále z Vídně do Drážďan, z Lipska do Paříže a z Ženevy do Bordeaux a do Marseille. Zajímavostí je, že linka Ženeva - Marseille měla představovat konkurenci nově oznámenému spojení ČSA, které chtějí v létě 2015 létat malým ATR42 mezi oběma městy 4x týdně. Z avizovaných nových linek Etihad Regional zbylo jen torzo v podobě letních, od června do září provozovaných letů, z Ženevy do Figari, Calvi (obě Korsika) a Olbie. Navíc se švýcarský dopravce od 29. března zbaví všech v loňském roce dodaných ATR72-500 a ve flotile zůstanou jen starší Saaby 2000.

Starší

Paměti starého práškaře – 30. díl

Ze židle mě nadzvedávaly dotazy některých tehdy začínajících co-pilotů. Nalétáno tolik, co já měl s dopravním letadlem odcouváno, ale sebevědomí na výši. Říkával jsem jim, že mít deset procent jejich suverenity, lítám ocasem napřed a skrz fialový odrazy na radaru...
Pokračování

Výherci fotosoutěže s CATC obdrželi ceny

Výherci jsou Jiří Kolínský, Jakub Macilis a Michal Frühbauer. Podívejte se na jejich fotografie ještě jednou.
Pokračování

Čechoviny 123

Další tři zajímavá zastavení letecké historie.
Pokračování

Náhodný výběr

Paměti starého práškaře – 29. díl

Charterové lety jsem míval velice rád. Člověk se podíval na místa, kde nikdy nebyl, přiblížení a přistání nebyla obvyklá rutina jako na pravidelných linkách, kdy už člověk dopředu věděl, co dostane od řídícího za pokyn. Cestující jsou mnohem milejší, jedou na dovolenou, někteří dokonce poprvé letí letadlem.
Pokračování

Čechoviny 122

Tentokrát budu psát o třech letadlech, která mají nesmazatelné místo v historii.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 28. díl

Mým nejneoblíbenějším letištěm v zemi, kde včera sežrali, co mělo být sežráno až zítra, byla Samara, dříve Kujbyšev...
Pokračování

Jó, to tenkrát…

Krátké povídání o dávném plánování letů
Pokračování

Paměti starého práškaře – 27. díl

Jo, v Rusku je možné všechno. Let do Ruska v sobě vždycky skrývá nějaké dobrodružství. Ať už řízení provozu ala Ivan Hrozný, jiné jednotky výšek a tlaků, člověk nikdy neví, co na něj nachystají. Nejčastěji létanou destinací byla Moskva – Šeremetěvo.
Pokračování

Čechoviny 121

Má cesta k Virgin Galactic byla trochu křivolaká. Na začátku byla „zpovědnice“ Honzy Hamerníka na Radiu Beat. Tam byl jako host Doug Shane. Tento skvělý člověk byl zalétávacím pilotem NASA, létal skoro se vším, co bylo ochotno držet ve vzduchu. F-4, F-16 a další typy byly dost konvenční stroje. V Mojave Space Portu se setkal s Burtem Rutanem, vskutku nekonzervativním konstruktérem....
Pokračování

Paměti starého práškaře – 26. díl

Dostavil jsem se na let nikoli hodinu před odletem, ale dvě, jak bylo mým zvykem. Měl jsem více času na přípravu, a když nebylo nic neobvyklého, aspoň jsem měl čas pokecat s kolegy, přečíst služební maily atd. Tak jsem dorazil i na tento let, byla to linka přes noc na hotelu. A koukám, moje posádka už je v uniformách. Že bych něco zvoral?
Pokračování

[ Copyright (c) 1999-2012 planes.cz | webmaster | provozováno na platformě coex | Foto: Copyright (c) uvedení autoři | Dedikovaný server zajišťuje VSHosting ]

Publikováno na serveru planes.cz (http://www.planes.cz).

Zobrazeno: 27.02.2015 01:23:49