Partneři

Uživatel

Přihlašovací údaje

Registrace
nového uživatele

28.02.2015 01:29:22
 

Fotoaktualita

Starší

Nejnovější videa

Fotosoutěž

Fotosoutěž s CATC

Reklama

Volná místa
         
fake image

28.02.2015 00:10 | Nová linka Azerbaijan Airlines do Berlína, B787 létá do Istanbulu

Azerbaijan Airlines otevřou od 2. května 2015 novou linku do Evropy - Airbus A319 ázerbájdžánské společnosti bude od tohoto data 2x týdně, každou středu a sobotu, létat z Baku do Berlína, na letiště Tegel. Berlín tak doplní dosavadní seznam evropských destinací společnosti, zahrnující jinak Prahu, Paříž, Londýn, Miláno, Řím, Ženevu, Moskvu, Petrohrad, Miněralnyje Vody, Perm, Jekatěrinburk, Kazaň, Astrachaň, Kyjev, Minsk, Tbilisi a Istanbul. Právě do Istanbulu, na linku J2 075/6, bývá pravidelně nasazován nejnovější přírůstek ve flotile Azerbaijan Airlines, B787-8, který se v únoru objevil i na speciálním výcvikovém letu do Prahy. Ázerbájdžánský Dreamliner přistává v Istanbulu v 10:50 a na zpáteční cestu se podle letového řádu vydává ve 12:20.  

27.02.2015 08:08 | Lufthansa bude létat do Panamy

Novou destinací německé Lufthansy se stane od 16. listopadu 2015 středoamerická Panama. Non-stop linka Frankfurt - Panama City bude nabízena 5x týdně, s odletem z Frankfurtu každý den kromě úterý a soboty a bude na ní nasazen Airbus A340-300. Panama City se stane po mexickém hlavním městě druhým cílem letů Lufthansy ve Střední Americe, od 8. prosince budou také přidány lety do mexického Cancúnu. Do kostarického San José létá z Německa Condor. Letiště Tocumen International Airport v Panama City se stalo důležitým lokálním vzdušným přístavem, od roku 2010 zde každoročně roste počet cestující rychlým tempem o více než 10 %. V roce 2013 jím prošlo 7,8 milionů cestujících.  Hlavní podíl na pozitivním vývoji letecké dopravy v Panamě má stále rostoucí ekonomika tohoto středoamerického státu (nejrychleji rostoucí ve Střední Americe), jehož důležitým příjmovým faktorem jsou tranzitní poplatky za používání Panamského průplavu a s tím související existence volné zóny obchodu. Letiště Tocumen je domovem letecké společnosti Copa Airlines, která v roce 2013 přepravila více než 11,3 milionů cestujících. Ve své flotile má 83 letadel, z toho 69 Boeingů 737 nové generace (verze -700 a -800). Nabízí spojení do 69 destinací ve třiceti zemích, vše pouze v Latinské a Severní Americe a v Karibiku.

26.02.2015 16:01 | Wizz Air - expanze v Košicích již od června

Wizz Air urychlí své plány na expanzi ve východoslovenských Košicích ze září na červen 2015. Nové linky Košice - Bergamo a Košice - Doncaster, které měly původně začít létat od 14., respektive 16.9, podle změněných plánů poprvé poletí už 5.6. a 7.6. Letové dny a časy nových linek se měnit nebudou, Bergamo poletí z Košic v pondělí a pátek večer, Doncaster ve středu a v neděli večer. Novou a logickou podobu dostal letový řád linky Košice - Londýn Luton, který odpovídá předpokladu bázování jednoho A320 na letišti v Košicích. Od 4.6. poletí letadlo každý den v 06:00 z Košic do Londýna, vrací se do Košic v 18:10. To napovídá skutečnosti, že A320 si po ranním příletu na letiště Luton odskočí na jinou vloženou linku předtím, než se ve 14:35 britského času vydá na zpáteční let do Košic. V úterý, čtvrtek a v sobotu bude v provozu druhá denní frekvence letů Košice - Luton, s odletem z Košic v 18:40, která doplňuje již zmíněné odlety ve stejný čas do Bergama v pondělí a pátek a Doncasteru ve středu a neděli.

Starší

Paměti starého práškaře – 30. díl

Ze židle mě nadzvedávaly dotazy některých tehdy začínajících co-pilotů. Nalétáno tolik, co já měl s dopravním letadlem odcouváno, ale sebevědomí na výši. Říkával jsem jim, že mít deset procent jejich suverenity, lítám ocasem napřed a skrz fialový odrazy na radaru...
Pokračování

Výherci fotosoutěže s CATC obdrželi ceny

Výherci jsou Jiří Kolínský, Jakub Macilis a Michal Frühbauer. Podívejte se na jejich fotografie ještě jednou.
Pokračování

Čechoviny 123

Další tři zajímavá zastavení letecké historie.
Pokračování

Náhodný výběr

Paměti starého práškaře – 29. díl

Charterové lety jsem míval velice rád. Člověk se podíval na místa, kde nikdy nebyl, přiblížení a přistání nebyla obvyklá rutina jako na pravidelných linkách, kdy už člověk dopředu věděl, co dostane od řídícího za pokyn. Cestující jsou mnohem milejší, jedou na dovolenou, někteří dokonce poprvé letí letadlem.
Pokračování

Čechoviny 122

Tentokrát budu psát o třech letadlech, která mají nesmazatelné místo v historii.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 28. díl

Mým nejneoblíbenějším letištěm v zemi, kde včera sežrali, co mělo být sežráno až zítra, byla Samara, dříve Kujbyšev...
Pokračování

Jó, to tenkrát…

Krátké povídání o dávném plánování letů
Pokračování

Paměti starého práškaře – 27. díl

Jo, v Rusku je možné všechno. Let do Ruska v sobě vždycky skrývá nějaké dobrodružství. Ať už řízení provozu ala Ivan Hrozný, jiné jednotky výšek a tlaků, člověk nikdy neví, co na něj nachystají. Nejčastěji létanou destinací byla Moskva – Šeremetěvo.
Pokračování

Čechoviny 121

Má cesta k Virgin Galactic byla trochu křivolaká. Na začátku byla „zpovědnice“ Honzy Hamerníka na Radiu Beat. Tam byl jako host Doug Shane. Tento skvělý člověk byl zalétávacím pilotem NASA, létal skoro se vším, co bylo ochotno držet ve vzduchu. F-4, F-16 a další typy byly dost konvenční stroje. V Mojave Space Portu se setkal s Burtem Rutanem, vskutku nekonzervativním konstruktérem....
Pokračování

Paměti starého práškaře – 26. díl

Dostavil jsem se na let nikoli hodinu před odletem, ale dvě, jak bylo mým zvykem. Měl jsem více času na přípravu, a když nebylo nic neobvyklého, aspoň jsem měl čas pokecat s kolegy, přečíst služební maily atd. Tak jsem dorazil i na tento let, byla to linka přes noc na hotelu. A koukám, moje posádka už je v uniformách. Že bych něco zvoral?
Pokračování

[ Copyright (c) 1999-2012 planes.cz | webmaster | provozováno na platformě coex | Foto: Copyright (c) uvedení autoři | Dedikovaný server zajišťuje VSHosting ]

Publikováno na serveru planes.cz (http://www.planes.cz).

Zobrazeno: 28.02.2015 01:29:22