Partneři

27.09.2014

Burza leteckých materiálů se koná 27.09.2014 od 09:30 do 14 hodin v salonku Holiday Inn na pražském letišti

Uživatel

Přihlašovací údaje

Registrace
nového uživatele

15.09.2014 06:02:40
 

Fotoaktualita

Starší

Nejnovější videa

Reklama

Volná místa
         
fake image

15.09.2014 00:08 | A380 British Airways do San Francisca

Další destinací pro největší letoun ve flotile British Airways, A380, se stane od konce března příštího roku San Francisco. A380 se bude objevovat na lince BA 287/286 Londýn Heathrow - San Francisco a zpět na pěti letech ze sedmi týdně, denně kromě úterý a středy. Zbývající dvě týdenní frekvence zmíněné linky, stejně jako druhou denní frekvenci, obslouží i nadále B747-400. A380 British Airways momentálně létá z Heathrow do Los Angeles (2x denně), Hong Kongu a Johannesburgu (každý den).

14.09.2014 08:05 | Icelandair opět posílí v Severní Americe

Islandský dopravce Icelandair již třetím rokem vykazuje nárůsty počtu nových linek, provozu na stávajících linkách i počtu přepravených cestujících a stejný trend drží i v plánech pro letní sezónu v roce 2015. Poslední léta také Icelandair  navazuje na tradici ze 70. a 80. let a snaží profilovat více jako dopravce pro alternativní spojení na trase mezi Evropou a Severní Amerikou, s uzpůsobenými časy krátkého tranzitu na letišti v Keflavíku. Zcela novou destinací v USA se stane od 19. května příštího roku město Portland v Oregonu, kam budou B757-200 islandské společnosti létat 2x týdně. Portland má nyní  jedinou non-stop linku do Evropy, a tou je každodenní spojení Delta Air Lines do Amsterdamu. Icelandair v nejvyšší letní sezóně 2015 (květen až září) navýší rovněž počty frekvencí na stávajících linkách do Severní Ameriky; Keflavík - Newark bude létat 6x týdně místo čtyř frekvencí v tomto roce a současná každodenní spojení do Toronta a Washingtonu budou posílena - Toronto bude Icelandair v létě 2015 nabízet 11x týdně, Washington 10x týdně.

13.09.2014 16:02 | Suchoj Superjet na pravidelných linkách z Mexika do USA

Letouny Suchoj Superjet 100 mexického nízkonákladového dopravce Interjet se začaly objevovat na letištích v americkém Texasu. Od 12. září Interjet nasadil Suchoj na svou pravidelnou linku z města Monterrey ve státě Nuevo León do San Antonia. Dalším americkým letištěm, kde se od 23. října letoun ruské provenience objeví, bude Houston - George Bush Intercontinental Airport. Interjet od uvedeného data spustí novou linku Monterrey - Houston, létat se bude 12x týdně (po jednom letu denně o víkendu). Interjet provozuje již 9 Superjetů, další 3 má ještě objednány. Páteřním typem flotily je Airbus A320, v provozu u mexické společnosti v počtu 40 kusů.

Starší

Čechoviny 119

Nedávno jsem dostal fotky z opravy Boeingu 747-438 VH-OJH, který na letišti Don Muaeng 23.září 1999 přejel dráhu 21L, srazil antény přibližovacího systému a při té příležitosti si vyvrátil i nohy hlavního i příďového podvozku...
Pokračování

Paměti starého práškaře – 18. díl

Obeslal jsem pár leteckých společností dopisem, že jsem tady, mám všechny potřebné kvalifikace potřebné k nástupu a že by byla veliká chyba nepřijmout takové letecké eso.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 17. díl

Začal jsem pracovat v kanceláři, postavil chatu. Kousek od místa, kde jsem tenkrát pomáhal hasit ten hořící posed. Při stavbě jsem si z fyzické námahy způsobil zánět žlučníku, který mi promptně a protekčně odoperoval primář chirurgické kliniky, věrný fanoušek a účastník mnoha vyhlídkových letů. Týden po operaci už jsem zase bouchal na chatě, úplně mne to chytlo a chtěl jsem ji mít co nejdřív. Trávil jsem tam každou volnou chvilku a těch úrazů!
Pokračování

Náhodný výběr

Paměti starého práškaře – 16. díl

S každým dalším rokem práce ubývalo a ubývalo. Zemědělci přestávali mít peníze na hnojivo, které neskutečně podražilo, neboť se začalo vyvážet směrem na západ. Ani vyhlídkové lety už nestačily zaplňovat ten výpadek, i tam byl citelný pokles zájmu. Skoro každé ráno jsme odváželi děti na hraniční přechody s letáky na vyhlídkové lety, nabízely to přijíždějícím turistům. Chtěli jsme podniku co nejvíc pomoct. Nebo jsme okolo osmé nahodili Anežku a létali nad okolními kempy, abychom nalákali další cestující.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 15. díl

V roce 1990 jsme konečně získali byt v Chebu – metodou domina. Jeden radní potřeboval spravit karoserii u svého zahraničního vozu od vyhlášeného machra Ládi V. A ten potřeboval povozit jednu dámu v letadle, aby udělal dojem. A pilot toho letadla zase nutně potřeboval byt v Chebu.
Pokračování

Čechoviny 118

Letadlo řídí pilot, dopravní letadlo piloti. Kapitán a druhý pilot. Tak se tyto funkce jmenují. Pravda je, že, když jsem ještě směl provádět po letišti, jeden vtipný profesor z průmyslovky se mě zeptal proč jenom kapitán – to není na palubě vyšší hodnost? Tak na tuto otázku je snad jediná slušná odpověď: „I kdyby jako kapitán letěl plukovník, je to stále v letadle jen a jen kapitán!“
Pokračování

Paměti starého práškaře – 14. díl

Přišel červen a staří pardi začali nenápadně mizet ze stanice. Práce už bylo méně, ale prázdniny ještě nezačaly, tak proč si najednou berou volno? Pak jsem pochopil. V tu dobu se na stanici začala objevovat Ing. Řezníčková, zvaná „Jedovatá bába“.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 13. díl

Můj mechanik Honza si vzal dovolenou na stěhování rodiny do Chebu a já dostal mechanika ze servisu z Mariánek, Milana, zvaného „Námořník“...
Pokračování

Lucky Man

Sedím v kapitánském křesle zbrusu nového Gulfstreamu 550 na přejímacím letu. Pozorně sleduji dvě veliké sofistikované obrazovky na palubní desce přede mnou, kde se zobrazuje naprostá většina informací o letu i stavu letounu. ... A usměji se při vzpomínce na přeškolení, kdy můj instruktor překvapeně vyhrkl: „You are lucky man“...
Pokračování

Paměti starého práškaře – 12. díl

A na jaře jsem byl zpátky na stanici v Chebu, kam už jsem nyní kmenově patřil. Pan Kroc dodržel slovo a vyžádal si mě na závodě jako svého pilota pro tuhle bohem zapomenutou vartu.
Pokračování

[ Copyright (c) 1999-2012 planes.cz | webmaster | provozováno na platformě coex | Foto: Copyright (c) uvedení autoři | Dedikovaný server zajišťuje VSHosting ]

Publikováno na serveru planes.cz (http://www.planes.cz).

Zobrazeno: 15.09.2014 06:02:40