Ruské Ministerstvo dopravy podporuje „sedmou svobodu“ petrohradského Pulkova

  • 20.09.2019 13:00

Ruské Ministerstvo dopravy informovalo, že souhlasí s udělením „sedmé svobody“ pro petrohradské Pulkovo. To by v praxi znamenalo, že evropské společnosti mohou létat do/z Petrohradu bez omezení a nejsou ani limitovány zemí své registrace. Udělení „sedmé svobody“ pro Petrohrad může být průlomové pro celý trh. 

K udělení statusu je potřeba podpis ruského vice premiéra Maxima Akimova. Zároveň s tím zpracovává ministerstvo seznam zemí, na které se „sedmá svoboda“ vztahuje. Ne nezbytně přitom půjde v první fázi o všechny evropské země.

Nejdále je s přípravou Wizz Air, který je vnímán jako hlavní síla za liberalizací Pulkova. Pro Wizz Air je údajně připraven seznam 33 zemí. Dnes je z Petrohradu z 33 zemí seznamu obsluhováno ruskými společnostmi pouze 13. Ruská Poběda z Petrohradu mezinárodní destinace neobsluhuje. 

Sedmá svoboda leteckým cestujícím zajistí snazší dostupnost do/z Petrohradu, otevře Petrohrad nízkonákladovým společnostem, vytvoří konkurenci, a tak sníží ceny. Ruku v ruce s novým opatřením jde zavedení elektronických víz pro cesty do Petrohradu, a to od 1. října. Ani v tomto případě výhoda elektronických víz nemusí být dostupná všem evropským zemím od prvního dne.

Kromě Wizz Airu, který již do Petrohradu létá z Maďarska, požádali nyní o lety do Petrohradu easyJet a Ryanair.

Pokud vše půjde podle plánu, měly by být veškeré administrativní náležitosti uzavřeny během listopadu a „sedmá svoboda“ oficiálně vyhlášena 1. ledna, což by společnostem umožnilo plánovat lety do/z Petrohradu v rámci hlavní turistické sezóny 2020. Petrohrad očekává, že by tím město zvýšilo počet svých návštěvníků a výnosy z turistického ruchu. 

Liberalizace Pulkova umožní především nízkonákladovým společnostem vstoupit na atraktivní trh, který je zatím daleko od saturace. A to v období, kdy se růst letecké dopravy v Evropě se zpomaluje. (Foto: Visit Petersburg, planes.cz)


Fotografie k článku


Související fotky


Související články

KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace