Aeroflot zvažuje veřejnou nabídku akcií Pobědy. Společnosti se mimořádně daří.

  • 27.08.2019 13:00

Aeroflot připustil, že může uspořádat IPO (první veřejnou nabídku akcií) společnosti Poběda a nabídnout určitý podíl ve společnosti na burze. Analytici odhadují, že hodnota rychle rostoucí a úspěšné společnosti může činit 0,8 – 1 mld. USD. Prodej Pobědy podporuje také antimonopolní úřad, který v tom vidí možnost zvýšit konkurenci na trhu. Aeroflot se však i v případě IPO kontroly nad Pobědou vzdát nehodlá. Poběda je důležitou součástí plánu Aeroflotu zdvojnásobit do roku 2023 počet přepravených cestujících a ke 100. výročí společnosti v roce 2023 přepravit 100 mil. cestujících.

Možnosti IPO zmínil generální ředitel Aeroflotu v interview zpravodajství Interfax s tím, že společnost uvažuje nabídnout 25 % akcií. Prodej 100 % společnosti na burze odmítá také ministr dopravy.

Letecké společnosti skupiny Aeroflot (Aeroflot, Aurora, Poběda a Rossiya) přepravily vloni 55,7 mil. cestujících. Za první pololetí letošního roku přepravila Poběda 4,6 mil. cestujících, což představuje nárůst o 44,7 % proti stejnému období loňského roku. Koncem tohoto roku bude Poběda provozovat 30 letadel Boeing 737-800. (Foto: rusaviainsider.com, planes.cz)


Fotografie k článku


Související fotky


KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace