Sichuan Airlines zahájí v červenci lety na nové lince do čínského Šen-Čenu

  • 26.04.2019 08:00

Letiště Praha podepsalo 25. dubna dohodu o strategickém partnerství s leteckou společností Sichuan Airlines. Výsledkem této dohody je otevření nového přímého leteckého spojení mezi Šen-Čenem a Prahou. Šen-Čen se tak stane již pátou destinací v Číně s přímým leteckým spojením z Prahy do oblasti delty Perlové řeky v jižní Číně. Tato oblast zahrnuje nejen dynamicky se rozvíjející město Šen-Čen, ale také snadno dostupná města jako Kanton, Hongkong a Macao. V daném regionu žije téměř 120 miliónů obyvatel.

.Letecká společnost Sichuan Airlines provoz na nové lince zahájí 1. července 2019 a lety budou vypravovány dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Airbus A330 v konfiguraci pro 274 cestujících přiletí na lince 3U 8313 v 7:30 ráno a zpět odletí jako linka 3U 8414 ve 12:20 (v pondělí) nebo 12:35 (čtvrtek).

„Jsme velmi rádi, že můžeme navázat na dosavadní úspěšnou spolupráci s dopravcem a rozšířit nabídku spojení pro naše cestující o novou dálkovou destinaci. Díky zavedení přímých letů do Šen-Čenu se zvýší zájem čínských turistů o Prahu a Českou republiku a zároveň vzniknou další příležitosti rozvoje vzájemných obchodních vztahů s tímto regionem. Očekáváme, že novou leteckou linku využije až 40 tisíc cestujících ročně v obou směrech,” uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Letecká společnost Sichuan Airlines již od roku 2016 provozuje dvakrát týdně přímé lety mezi Prahou a Čcheng-tu v provincii S’-čchuan na jihozápadě Číny.


Související fotky


Související články

KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace