Virgin Orbit přerušuje činnost. Shání další financování.

  • 18.03.2023 17:00

Společnost Virgin Orbit oznámila, že na jeden týden přerušuje provoz a posílá takřka všechny zaměstnance na nucenou dovolenou. Společnost usiluje o získání čerstvého kapitálu, aby mohla pokračovat v podnikání. Doufá, že v polovině týdne bude schopna informovat zaměstnance o dalších krocích.

Virgin Orbit byla založena v roce 2017 jako součást skupiny Virgin britského miliardáře Richarda Bransona.

Společnost doprovází technické potíže. Naposledy se dne 10. ledna nezdařil historicky první pokus o vynesení satelitů z britského území. Nosiči LauncherOne vypouštěnému z upraveného letadla Boeing 747 CosmicGirl se nepodařilo dostat se na potřebnou dráhu, ze které by bylo možno družice úspěšně vypustit. (Foto: Virgin Orbit, FT)


Fotografie k článkuSouvisející články

KomentářeRadek - nepřihlášený host (...28.6...)
20.03.2023 12:26
Uvidime

Na trhu lehkych nosicu je tvrda konkurence Electronu. Dalsi novi hraci (napr. Firefly), k tomu spousta planovanych. Cast nakladu jim berou velke rakety (Falcon). Pokud neudrzi naklady nizko a neziskaji dost startu, skonci. Bransonovi se v kosmu nedari. Virgin Galactic je v komatu a Virgin Orbit na hrane bankrotu.

Celkem 1 záznam

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace