Star Alliance zavádí biometrické odbavení do rutinního provozu.

  • 19.11.2020 13:00

Star Alliance dokončila přípravy k nasazení biometrické platformy, která bude sloužit k bezkontaktnímu určení identity cestujících a jejich identifikaci. Identifikace cestujícího je možná, i pokud má cestující nasazenu roušku. Cílem je zajistit hladké odbavení cestujících a posílit loajalitu. Cestující, kteří se zapojí do programu, budou moci projít bezpečnostní prohlídkou a nastoupit do letadla „bezkontaktně“, tj. aniž by museli předložit jakýkoliv doklad.

První aliančním uživatelem platformy v rámci rutinního provozu bude skupina Lufthansa, konkrétně Lufthansa a SWISS. Na vybraných letech začne platformu provozovat tento měsíc, a to na vybraných místech letišť Frankfurt a Mnichov. Výhod budou moci využívat členové věrnostního programu Miles & More, kteří s takovým způsobem odbavení (a správou dat) budou souhlasit, což potvrdí přihlášením do programu Star Alliance Biometrics.

Dodavatelem biometrické platformy je společnost NEC. Nezbytné minimum identifikačních údajů cestujícího schraňuje platforma v šifrované podobě.

V době pandemie nabývá „bezdotykové“ odbavení a biometrika na zvláštním významu, a to jednak z hlediska protiepidemického, tak z hlediska posílení důvěry cestujících k bezpečnosti letecké dopravy. (Foto: Star Alliance) 


Fotografie k článkuKomentářePetr - nepřihlášený host (...236.201...)
19.11.2020 16:38
Jako fanousek LH / Star(r) Alliance tleskam

A Jako cestujici jeste víc, jen kdyby to mělo i pozitivní dopad na security check. Jako je fajn, ze pred security a do letadla nemusím losovat telefon nebo palubni vstupenku, ale pak se pomycham s jinými cestujícími na security a veškerý comfort a časová úspora je v háji.

MK. (...192.13...)
19.11.2020 15:03

neposedne prsty kolegovy se zabehly

ToP - nepřihlášený host (...135.26...)
19.11.2020 14:53
Start Alliance?

.

Celkem 3 záznamy

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace