Airbnb vstoupí do letecké přepravy. Zatím však tají jak.

  • 10.02.2019 13:00

Služba Airbnb, která od základu změnila fungování ubytovacího byznysu zprostředkováním sdílení soukromých bytů, podle všeho nyní zkoumá možnost vstoupit do letecké přepravy. Napovídá tomu i to, že společnost najala bývalého generálního ředitele Virgin America Freda Reida (obr. 2) a pověřila jej prací na blíže neurčeném projektu.

Zatím je jisté jen to, že Airbnb neplánuje spustit svou vlastní leteckou společnost a nechce ani spustit další internetový agregátor na vyhledávání nejlevnějších letenek. Alespoň tak o tom mluví CEO Airbnb Brian Chesky.

Proto se může jednat o nějakou formu sdílení kapacit existujících leteckých společností nebo nabídka všech možných dovolenkových služeb z jednoho místa, tj. nejen ubytování nebo pronájem auta, ale i řada dalších služeb včetně letecké dopravy. Je přitom nutno přiznat, že klesající kvalita letecké přepravy přímo volá po novém disruptivním modelu. (Foto: DestinAsian, Virgin America).


Fotografie k článkuSouvisející články

KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace