Tajik Air zastavila činnost

  • 13.01.2019 08:30

Tádžická letecká společnost Tajik Air oznámila, že vzhledem k ekonomickým problémům s okamžitou platností zastavuje provoz. Z příletové/odletové tabule letiště v Dušanbe zmizely veškeré přílety i odlety této společnosti.

Již před několika dny společnost oznámila zákazníkům, že cestující některých letů převede na lety konkurenční Somon Air. Somon Air však neprovozuje a nemá ani vhodná letadla na provoz vnitrostátních linek, takže vláda bude muset nějak vnitrostátní provoz zajistit. Tajik Air je tradiční leteckou společností Tádžikistánu s 28letou historií, která aktivně provozuje letadla Boeing 737-300, 757-200, 767-300, PZL-Mielec An-28 (viz foto) a vrtulník Mi-8. Ve svém parku má celkem 35 letadel, z nichž 30 je ale vedeno jako dlouhodobě uskladněné.

V roce 2017 přepravila společnost 365 tis. cestujících. O stavu společnosti, a to nejenom finančním, svědčí fakt, že webové stránky Tajik Air uvádí poslední „novinku“ z února 2018. Cestu z Dušanbe na letiště Chorog An-28 můžete absolvovat alespoň na tomto videu. Stojí za vidění. (Foto: TripAdvisor, MapSights, planes.cz)


Fotografie k článku


Související fotky


Související články

KomentářeNebyly vloženy žádné komentáře.

Partneři


Reklama
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s tím, že využívá pro analýzy a přizpůsobení obsahu soubory cookie. Další informace